Академічна доброчесність: методичні матеріали

Академічна доброчесність – це моральний кодекс та етичні правила цивілізованого наукового та освітнього співтовариства. Поняття «академічної доброчесності» включає в себе такі цінності, як запобігання шахрайству, фальшуванню та плагіату; підтримку академічних стандартів; чесність і ретельність у дослідженнях і науковому видавництві.

Питання академічної доброчесності є дуже актуальним для України. Адже неприпустимою є ситуація, коли наукові роботи (від курсових до докторських) виконуються на замовлення за гроші, коли студентські роботи передаються від курсу до курсу лише зі зміненими титульними сторінками, коли у наукових текстах перефразовують чужі думки та видаються за власні без посилання на їх справжнього автора, коли метою наукового дослідження є не нове наукове знання, а отримання вченого ступеню. І абсолютно неприпустимо, коли в суспільстві такий стан речей сприймається як норма.

2016 р. УБА започаткувала проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» за підтримки Посольства США в Україні. Він спрямований на включення бібліотек різних типів, видів, підпорядкування у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.

Ця діяльність є частиною загального проекту Сприяння академічній доброчесності в Україні, що його реалізують Американські ради з освіти за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства США в Україні.

Українська бібліотечна асоціація розробила  інформаційну листівку, що розкриває зміст проекту та основні компоненти академічної доброчесності. За лінком – електронний варіант цієї листівки, який Ви можете використовувати у просвітницькій роботі з питань академічної доброчесності для Ваших користувачів.

Під час VII Львівського міжнародного бібліотечного форуму (вересень, 2016 р.) та Щорічної конференції УБА (листопад, 2016 р.) були організовані круглі столи і тренінги з питань академічної доброчесності. Пропонуємо Вам ознайомитись із інформаційно-методичними матеріали, що були презентовані під час цих заходів.

https://app.box.com/embed/preview/zqcm6qnkp8q9yq1shmbbdkmqchfav664?theme=dark

https://app.box.com/embed/preview/057g6htymjbgdku189ufmm3nruuzczdu?theme=dark

https://app.box.com/embed/preview/4g2uibxt1s87rob7q3wj9s6g8h7s1r76?theme=dark

https://app.box.com/embed/preview/87e8jf9vzas2r4wk7n66a7jc34jsfv9z?theme=dark

У межах проекту готуються методичні, довідкові, інформаційні матеріали за різною тематикою, дотичною до проведення чесного та якісного навчання і дослідження. Ці матеріали можуть бути використані бібліотеками для інформування та проведення освітніх заходів.

Ще одним важливим заходом, над яким бібліотеки працюватимуть, – це включення до інформаційних навчальних курсів у навчальних закладах для учнів, студентів і аспірантів, які проводять бібліотеки, кола питань, спрямованих на формування культури доброчесності та навичок із її дотримання.

До участі у проекті запрошуються всі зацікавлені в тому, щоб українська освіта та наука базувалася на принципах академічної доброчесності та була конкурентною в світовому вимірі. Долучайтеся до групи «Секція університетських бібліотек» у Фейсбуці. Пости з проблем академічної доброчесності й ролі бібліотек розміщуються з хештегом: #AcademicIntegrityLib.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s