Історичні читання з М.Грушевським. На порозі нової України

29 вересня 2016 року українське суспільство відзначає 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського – видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у XX столітті незалежної Української держави, історика. З метою вшанування пам’яті та відзначення ювілейної дати від дня народження М.С.Грушевського,студенти груп 27-27 прийняли участь у історичних читаннях, організованих Дніпропетровською обласною бібліотекою для молоді.

Альбоми заходу можна переглянути тут і тут


Перед учнями віступив заступник голови Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта». Дрімлюга Іван Євгенович розповів про життя  вченого світового рівня, творча спадщина якого пов’язана з ідеями відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу.

Студенти з великою цікавістю переглянули документальний фільм  присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського «Галицька весна української ідеї (2016, режисер Тарас Каляндрук )Видатний громадський і державний діяч, визнаний лідер національно-демократичної революції, вчений-енциклопедист – таким постає в історії України Михайло Грушевський.

Студентам запропонована

Віртуальна екскурсія музеєм М. Грушевського 

Музей Михайла Грушевського – першого президента незалежної України знаходиться в будинку, де жив і працював учений і історик разом зі своєю родиною. Будинок збудували в 1909 році, але згодом в 1918 більшовики його підірвали. Через 60 років будинок повністю відновлено і з 9 листопада 2006 року він функціонує як музей.

У будинку частково збереглися печі, повністю паркет, двері, віконні рами з наборами, металеві решітки на балконах, декоративне оздоблення інтер’єрів. Кожна найменша деталь, як невід’ємна частина меморіального будинку, була відреставрована, а загублені деталі відновлені по збереженим зразкам або фотографіям.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s